معاونت پژوهش
معرفی نشریات

الف- نشریه میثاق اندیشه 

نشریه میثاق اندیشه یکی از کارهای ارزشمندی است که در سالهای گذشته کلیک خورده است و تاکنون چند شماره از این نشریه چاپ شده است.‌ این برنامه با قوت ادامه خواهد یافت انشاءالله اما با توجه به اینکه:
     - عمده مقالات ارائه شده به نشریه، مقالاتی است که در دوران دانشجویی طلاب تدوین شده و حتی در مواردی خلاصه پایان نامه دانشجویی آنان بوده است؛
     - فلسفه تدوین نشریه،‌ ترغیب طلاب به ارائه مقالات جدید می‌باشد و نه ارائه کارهای گذشته.

بر این اساس موضوعات مطرح شده در نشریه باید محدود به تخصص‌های سطح یک باشد و واضح است موضوعات مربوط به سطح یک، موضوعاتی پرارزش هستند که در خارج از مدرسه، هر یک به عنوان موضوع یک یا چند مجله علمی – پژوهشی شناخته می شوند،‌ لذا محدود کردن موضوعات علمی نشریه به موضوعات خاص، ضروری و در عین حال بسیار پرفایده می‌باشد. از اينرو مجله به صورت ويژه نامه و هر شماره به يك موضوع اختصاص مي يابد و موضوعاتي انتخاب خواهد شد عموم طلاب مدرسه بتوانند در آن شركت كنند.

دو نکته:
       - مقالات نشریه صرفا از طرف طلاب پایه اول تا ششم مدرسه قبول می‌شود.
       - اولین شماره نشریه در برنامه جدید، اختصاص به ادبیات عرب خواهد داشت.

 

ب- نشریه داخلی مدرسه

مقالات و تحقیق‌های کلاسی، مقالات چاپ نشده در نشریه میثاق اندیشه و مقالات ارائه شده به جشنواره‌ها که رتبه کسب نکرده‌اند همگی از مواردی هستند که همیشه بدون توجه قرار می‌گیرند و در ازای آن هیچ هزینه مادی و معنوی صرف نمی‌شود. تدوین و چاپ گاهنامه مدرسه فرصتی است تا در کنار چاپ این مقالات برخی از اخبار و اطلاعات پژوهشی نیز به طلاب مدرسه منتقل گردد. از اینرو در نظر است گاهنامه مدرسه به عنوان نشریه داخلی مدرسه چاپ شود و در اختیار عموم طلاب قرار گیرد.

چند نکته:
      - نشریه بسیار ساده و به دور از ضوابط خاص دست و پاگیر ثبتی و برنامه‌ای؛ طراحی و چاپ خواهد شد
      - اخبار پژوهشی، اطلاعیه‌های زماندار، تبلیغات پژوهشی، معرفی‌ اساتید، کتابها، برنامه‌ها و ... پژوهشی و پژوهشگران برتر مدرسه (با توجه به پرونده پژوهشی طلاب) از جمله مطالب این نشریه خواهد بود.

 

ج- نشريه الكترونيكی

اين نشريه به عنوان يكی از قسمتهای سايت مدرسه به زودی فعال خواهد گرديد و در آن آثار ارزشمند طلاب به نمايش گذاشته خواهد شد.

کليه حقوق برای مدرسه معصومیه محفوظ است